kuvituskuva.
Kurssi on tarkoitettu lievästi fyysisesti vammaisille työssä oleville henkilöille, joiden toimintakyky on heikentynyt sairauden tai vamman myötä.

Paikka: Kunnonpaikka, Vuorela , Siilinjärvi 

Aika: 31.3 - 3.4 ja 9.- 12.6.2025  

Haku päättyy: 16.2.2025

Kurssi on tarkoitettu lievästi fyysisesti vammaisille työssä oleville henkilöille, joiden toimintakyky on heikentynyt sairauden tai vamman myötä. He selviävät pääsääntöisesti itsenäisesti päivittäisistä toiminnoistaan. Työssä jaksaminen sairauden ja/vamman kanssa on alkanut kuorimittaa ja he tarvitsevat uusia keinoja ja työkaluja arjen haasteisiin.

Kurssin tavoitteena on herättää asiakkaita tunnistamaan ja löytämään uusia tapoja harrastaa liikuntaa ja voimavaroja sekä hyödyntämään niitä mielekkään arjen rakentamisessa sekä ylläpitämään ja kohentamaan toimintakykyään.

Tarkoitus on, että asiakkaat saavat lisää tietoa ja taitoja huolehtia omasta hyvinvoinnistaan ja kunnostaan sekä auttaa heitä löytämään virikkeellistä tekemistä ja toimintaa omaan arkeensa voimavarojensa mukaisesti.

Majoitus on 2 hengen huoneissa  ja kylpylän palvelut ovat käytettävissä vapaa-ajalla.


Lisätietoja ja hakeminen kurssille tästä

 

Jaa sosiaalisessa mediassa