Oletko kuullut puhuttavan sumpista? Tarkoittaako se sinulle kotoisaa kahvihetkeä, vai pannun pohjalle jämähtäneitä kahvin poroja? Olipa sinulla sumppia tai ei, voit liittyä tähän verkkotapaamiseen, ja vaihtaa ajatuksia Sisä-Suomen yhdistysaktiivien kanssa!
Tapaamisissa ei ole yhtä teemaa, vaan keskustelemme aktiiveille tärkeistä ja ajankohtaisista yhdistysasioista. Mikä yhdistyksessänne toimii ja mikä sakkaa? Vertaisilta voit saada oivallisia neuvoja. Lisäksi järjestöasiantuntija tai muu vierailija tuo tapaamisiin terveisiä Invalidiliitosta.
Tapaamme Teamsissa torstaina 2.5. kello 14–15:30.
Liity Sisä-Suomen iltapäiväsumpeille klikkaamalla linkkiä.
Kevään viimeiset yhdistysaktiivien aamusumpit pidetään torstaina 6.6. kello 10–11:30. Tapaamisiin liitytään aina samalla linkillä. Ennakkoilmoittautumisia ei tarvita.
Lisätietoja saat Sisä-Suomen järjestöasiantuntijalta:
Milla Ilonen, p. 044 491 5695 / milla.ilonen@invalidiliitto.fi